Sarı Mustafam Ali Güler

ISBN:

Published: 2010

312 pages


Description

Sarı Mustafam  by  Ali Güler

Sarı Mustafam by Ali Güler
2010 | | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 312 pages | ISBN: | 7.30 Mb

Türk milletinin yetiştirdiği en büyük insan, Mustafa Kemal Atatürkü anlamak, her şeyden önce onun yetiştiği çevreyi ve kültür ortamını iyi bilmekle mümkündür. Ülkemizde Atatürkün düşünceleri, ilkeleri ve yaptığı işler, genellikle incelenmiş olmaklaMoreTürk milletinin yetiştirdiği en büyük insan, Mustafa Kemal Atatürkü anlamak, her şeyden önce onun yetiştiği çevreyi ve kültür ortamını iyi bilmekle mümkündür. Ülkemizde Atatürkün düşünceleri, ilkeleri ve yaptığı işler, genellikle incelenmiş olmakla beraber- onun soyu, aile tarihi ve içinden çıktığı kültürel ortam pek incelenmemiştir.

Bunu fırsat bilen bazı yıkıcı, bölücü insanlar ve kuruluşlar, Atatürkü ve onun en büyük eserim diyerek âdeta kutsallaştırdığı Türkiye Cumhuriyeti Devletini karalamaktadırlar. Hiçbir belge ve bilgiye dayanmadan insanımızın beyninde ve gönlündeki Atatürk imajını ve sevgisini, onun soyu ve ailesi hakkında soru işaretleri oluşturarak yıkmaya çalışmaktadırlar. Şüphesiz bunlarla hukuki mücadele yapılmaktadır ve yapılacaktır. Fakat, bunun yeterli olduğunu ve olacağını zannetmek büyük bir gaflettir.

Atatürkün soyu, ailesi ve bunu doğuran kültür ortamı ortaya konulmalı ve insanlarımıza, özellikle de gençlerimize anlatılmalıdır. Yine çok ihmal edilen bir konu da onun insani boyutudur. Atatürk bizden biridir. Bu yönü ile de gençlerimize anlatılmalıdır. Bazı okuyucular niçin Sarı Mustafam? diye sorabilir. Bu sorunun cevabı kısaca şu şekildedir: Annesi Zübeyde Hanımın oğlu Mustafaya hitabı bu idi. Çocukken onu Sarı Mustafam diyerek bağrına basan Zübeyde Hanım, Paşa oğlunu da Sarı Paşam diyerek yüceltiyordu.

Milletimiz de Atatürkü Sarı Paşa olarak tanımış ve sevmiştir. Bu ad onu en iyi anlatan isimlerden biridir.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Sarı Mustafam":


arkangelshakespeare.com

©2011-2015 | DMCA | Contact us